Used Ford for Sale in Oshawa
CLEAN CARFAX REPORT, 4 FREE OIL CHANGES, MARKET VALUE PRICING, PROFESSIONALLY DETAILED, TRAILER PACKAGE, HEATED STEERING WHEEL, HEATED FRONT SEATS, NAVIGATION, REAR CAMERA, APPLE CARPLAY/ANDROID AUTO,
| Price: | $50,743 |
Listed price does not include taxes and licensing fees*
Finance from $349*(Bi-weekly)$50,743 x 96 Months @ 9.49% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $21,765).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 2-12099A |
| City: | Oshawa |
2022 FORD F-150 LARIAT
Heated Front Seats / Heated Steering Wheel / Trailering Pkg / Clean Car Fax
.....Read MoreLire la suite
2022 Ford F-150 Lariat 4x4 SuperCrew Cab 5.5 ft. box
CLEAN CARFAX REPORT, 4 FREE OIL CHANGES, LEATHER SEATING SURFACES, HEATED STEERING WHEEL, HEATED FRONT SEATS, HEATED REAR SEATS, NAVIGATION, REMOTE START, POWER LIFT GATE, REAR CAMERA, APPLE CARPLAY/A
| Price: | $47,990 |
Listed price does not include taxes and licensing fees*
Finance from $330*(Bi-weekly)$47,990 x 96 Months @ 9.49% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $20,584).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.0L 8cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 2-13575 |
| City: | Oshawa |
2022 FORD F-150 LARIAT
Navigation / Remote Start / Heated Front & Rear Seats / Clean Carfax
.....Read MoreLire la suite
2022 Ford Mustang Mach-E Premium 4dr All-Wheel Drive
CLEAN CARFAX REPORT, 4 FREE OIL CHANGES, MARKET VALUE PRICING, PROFESSIONALLY DETAILED, LEATHER SEATING SURFACES, PANORAMIC ROOF, POWER SUNROOF, HEATED STEERING WHEEL, HEATED FRONT SEATS, NAVIGATION,
| Price: | $25,729 |
Listed price does not include taxes and licensing fees*
Finance from $177*(Bi-weekly)$25,729 x 96 Months @ 9.49% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $11,036).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | Electric |
| Exterior Colour: | Black |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 2-13576 |
| City: | Oshawa |
2022 FORD MUSTANG MACH-E PREMIUM
Panoramic Sunroof / Heated Steering Wheel / Navigation / Clean Carfax
.....Read MoreLire la suite
2018 Ford EcoSport SE 4x4 Sport Utility
| Price: | $13,488 |
Listed price does not include taxes and licensing fees*
Finance from $110*(Bi-weekly)$13,488 x 72 Months @ 8.48% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $3,743).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 2-13658 |
| City: | Oshawa |
2017 Ford Fusion SE 4dr Front-Wheel Drive Sedan
WINTER TIRES, CLEAN CARFAX REPORT, 4 FREE OIL CHANGES, MARKET VALUE PRICING, PROFESSIONALLY DETAILED, REAR CAMERA
| Price: | $9,129 |
Listed price does not include taxes and licensing fees*
Finance from $86*(Bi-weekly)$9,129 x 60 Months @ 8.48% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $2,086).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Sedan |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | 2-12555A |
| City: | Oshawa |
2017 FORD FUSION SE
Second Set of Tires / Rear Vision Camera / Clean Carfax Report / 4 Free Oil Changes
.....Read MoreLire la suite
2013 Ford Mustang V6 Premium 2dr Convertible
4 FREE OIL CHANGES, MARKET VALUE PRICING, PROFESSIONALLY DETAILED, BLUETOOTH
| Price: | $17,525 |
Listed price does not include taxes and licensing fees*
Mileage:103,393 km
| Body Style: | Convertible |
| Engine: | 3.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Rear Wheel Drive |
| Stock #: | 2-12437A |
| City: | Oshawa |
2013 FORD MUSTANG V6 PREMIUM
Heated Front Seats / Convertible / Leather Seating Surfaces / Cd Player
.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...





